Hakiranje acc-eva

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Puza Legija wrote:

Posto vidim da vecina korisnika nema pojma o cemu prica da se javim:

pod 1.Ogame se nalazi na serveru koji nemoze da se hakuje a da ne pristupate skoro direktno serveru drugo postoji toliki zid zastita na serveru da mogu samo najbolji da ga hakuju sto se danas tesko nalazi posto je vecina prestala da se bavi time...

i da dopisem

potrebno je naleteti na rupu u sistemu da bi se nesto uopste moglo hakovati ali zato trebate imati znanje programskih jezika nemojte da pricate ono sto neznate fb acc ma daj molim te stavis key loger ili phish i staviti na neki free domen i u roku od tri dana imati stotitne fb acc ... za one koji ne znaju sta je key loger ili phish evo objasnjenja... a da sad kad dodjosmo do toga jel ste malo razmislili kad se registrujete negde gde se nesto deli za dz ???

pod 2.Znam da ste 1000 % davali nekome da vam radi fs logovali se iz
    igraonice pa vam isteklo vreme pa je sledeci koji dosao video to i
    odlucio da unisti acc... ili ste refleksno sacuvali nick i pass pa je
    drugi dosao poceo da kuca i video nick name i odlucio da pokusa mozda se
    sacuvali pass i o5 unisten acc sto nas dovodi do toga da je najpre
    nepaznja korisnika dovedena u pitanje nemojte odmah kriviti GO GA i
    ostale sami ste krivi!!!...!!!

a sad malo obavestenja..

Keylogger je program koji kupi sve informacije(sve sto vi stisnete na tastaturi salje onome ko je napravio program putem e-mail)
    Phish je neka vrsta hvatanja,pecanja bankovnih ili drugih naloga koji se mogu prodati na nekom podzemnom forumu u kiber prostoru

sad se pitate kako ja ovo znam... znam jer se bavim programiranjem raznih programa i ostalih stvari koje idu uz to...

od sada pazite gde se registrujete....

Pošto je očito bitnije diskreditovati sugovornika a ne pokazati koliko uopšte znaš, mislim da nije ni bitno šta ko napiše jer to nešto nema ko da pročita!
    Elem, pisao sam o keylogeru u fazonu npr hackovanja putem alata na bt4 ukoliko je moguće uraditi preko nekog backdora uletit u sistem, ako nam to uspije zbog:
    1. vrste njegovog sistema- otvorenih portova, propusta koji postoje
    2. srece da 1 uopste postoji
    3 naseg znanja- poznavanje exploita, napada, alata i drugog
    Dakle, nista poput fake login pageova i tako toga, ja govorim u pravom hacku kompjutera mete! real deal :)

Ukoliko upadnemo u sistem, imamo totalnu kontrolu sistema i naravno, postoje alati u npr bt4 koji daje mogucnost zapisivanja svih aktivnosti mete-keyloger u file.

Ukoliko nam ovaj vid napada ne uspije zbog nekog razloga onda pristupamo drugim vidovima napada, kao sto kolega Belicus rece, socijalnom inžinjeringu koji podrazumjeva iskoristavanje mana čovjeka a ne tehnoloških mana.
    Ako nam ni to ne uspije, a meta nam je blizu, mozemo vrsiti man in the midle napade, pokusati razno preotimanje sesija, ukoliko koristi nezasticeni bezicni prenos podataka to svakako iskoristiti itd...
    Mogućnosti svakako ima, ali postavlja se pitanje, da li bi covjek koji to zna, ja ili ti, peti, deseti, zaista i trebao to da radi? // ja sam opisao neke stvari međutim, nikada ne bih širio ovu vrstu znanja ljudima koje ne poznajem i koji mogu biti potencijalno opasni, baš zbog ovog razloga niko i ne priča o tome (ukoliko zna) ili priča kako bi ispao znalac (a ne zna).

Phising je prevara laznim predstavljanjem, koja se radi kako bi dobili razne povjerljive informacije o nekome.
    Pozdrav.

The post was edited 3 times, last by lutvo ().

• lutvo wrote:

Puza Legija wrote:

Posto vidim da vecina korisnika nema pojma o cemu prica da se javim:

pod 1.Ogame se nalazi na serveru koji nemoze da se hakuje a da ne pristupate skoro direktno serveru drugo postoji toliki zid zastita na serveru da mogu samo najbolji da ga hakuju sto se danas tesko nalazi posto je vecina prestala da se bavi time...

i da dopisem

potrebno je naleteti na rupu u sistemu da bi se nesto uopste moglo hakovati ali zato trebate imati znanje programskih jezika nemojte da pricate ono sto neznate fb acc ma daj molim te stavis key loger ili phish i staviti na neki free domen i u roku od tri dana imati stotitne fb acc ... za one koji ne znaju sta je key loger ili phish evo objasnjenja... a da sad kad dodjosmo do toga jel ste malo razmislili kad se registrujete negde gde se nesto deli za dz ???

pod 2.Znam da ste 1000 % davali nekome da vam radi fs logovali se iz
    igraonice pa vam isteklo vreme pa je sledeci koji dosao video to i
    odlucio da unisti acc... ili ste refleksno sacuvali nick i pass pa je
    drugi dosao poceo da kuca i video nick name i odlucio da pokusa mozda se
    sacuvali pass i o5 unisten acc sto nas dovodi do toga da je najpre
    nepaznja korisnika dovedena u pitanje nemojte odmah kriviti GO GA i
    ostale sami ste krivi!!!...!!!

a sad malo obavestenja..

Keylogger je program koji kupi sve informacije(sve sto vi stisnete na tastaturi salje onome ko je napravio program putem e-mail)
    Phish je neka vrsta hvatanja,pecanja bankovnih ili drugih naloga koji se mogu prodati na nekom podzemnom forumu u kiber prostoru

sad se pitate kako ja ovo znam... znam jer se bavim programiranjem raznih programa i ostalih stvari koje idu uz to...

od sada pazite gde se registrujete....

Pošto je očito bitnije diskreditovati sugovornika a ne pokazati koliko uopšte znaš, mislim da nije ni bitno šta ko napiše jer to nešto nema ko da pročita!
    Elem, pisao sam o keylogeru u fazonu npr hackovanja putem alata na bt4 ukoliko je moguće uraditi preko nekog backdora uletit u sistem, ako nam to uspije zbog:
    1. vrste njegovog sistema- otvorenih portova, propusta koji postoje
    2. srece da 1 uopste postoji
    3 naseg znanja- poznavanje exploita, napada, alata i drugog
    Dakle, nista poput fake login pageova i tako toga, ja govorim u pravom hacku kompjutera mete! real deal :)

Ukoliko upadnemo u sistem, imamo totalnu kontrolu sistema i naravno, postoje alati u npr bt4 koji daje mogucnost zapisivanja svih aktivnosti mete-keyloger u file.

Ukoliko nam ovaj vid napada ne uspije zbog nekog razloga onda pristupamo drugim vidovima napada, kao sto kolega Belicus rece, socijalnom inžinjeringu koji podrazumjeva iskoristavanje mana čovjeka a ne tehnoloških mana.
    Ako nam ni to ne uspije, a meta nam je blizu, mozemo vrsiti man in the midle napade, pokusati razno preotimanje sesija, ukoliko koristi nezasticeni bezicni prenos podataka to svakako iskoristiti itd...
    Mogućnosti svakako ima, ali postavlja se pitanje, da li bi covjek koji to zna, ja ili ti, peti, deseti, zaista i trebao to da radi? // ja sam opisao neke stvari međutim, nikada ne bih širio ovu vrstu znanja ljudima koje ne poznajem i koji mogu biti potencijalno opasni, baš zbog ovog razloga niko i ne priča o tome (ukoliko zna) ili priča kako bi ispao znalac (a ne zna).

Phising je prevara laznim predstavljanjem, koja se radi kako bi dobili razne povjerljive informacije o nekome.
    Pozdrav.

Naravno da niko nece svoje znanje tek tako da deli... ja sam dao samo deo objasnjenja nisam rekao kako se to radi :jez:

i da mislim da bi trebalo lock...

The post was edited 1 time, last by Puza Legija ().

• nina wrote:

Quoted from "Rondalf"
    Kao sto sam rekao, moj mail je uredno vidljiv, slobodno se javite, pa se dogovorimo :)

opet ispadam glupa

gdje je vidljiv tvoj mail?
    kad stisnem na ikonicu koja oznacava slanje maila javla mi da nemam dozvolu pristupu tvom mailu 8o

hvala

Uh... Privacy settings valjda.

niksa.sikic@gameforge.de

lord vader 77 wrote:

Rondalf
    Zaključak

ekipa koja je na bilo koji način vezana uz GF nije ni jednom dopustila da postoji mogućnost greške kod njih

igrač koji je odgovoran za bar 2-3 ovakve situacije i dalje igra na serverima GF ba. i org - znači u principu za njega
    se nije ništa drastično promijnenilo , čak se i javlja preko dva forumska acca i uredno piše

zahvaljujem svima koji su pokušali konstruktivno da se osvrnu na ovakve situacije , iskreno se nadam da če se stav GF promijeniti i da će učiniti mali korak prema svojim korisnicima

Ne, ne postoji greska kod nas.

Igrac koji je odgovoran? Molim lijepo dokaze o tome. Ili nesto cime bismo dosli do dokaza. I koji su to forumski acc?

GF je rijesio puno problema, ali "problem" koji postoji kod samo par ljudi na jednom serveru? To nije problem GF, to je iskljucivo problem korisnika koji daju svoje podatke ili koriste slabe passworde. Sto se tice promjene logiranja, jos uvijek nismo spremni traziti DNA skan svaki put kad korisnik se proba logirati na igru, tako da mi stvarno ne pada na pamet sto bi se jos trebalo promijeniti s nase strane.
  • Rondalf

Ne, ne postoji greska kod nas.

Igrac koji je odgovoran? Molim lijepo dokaze o tome. Ili nesto cime bismo dosli do dokaza. I koji su to forumski acc?

kako rekoh a i svi ponavljaju za igračku stranu - greška je uvijek moguća tako i kod GF - statistički dokazivo :)

Igrač je dobio ban FL u uni 10 , igrač je Sorow šti znaju tvoji kolege (banali su acc- Special One- pod svojim imenom igra bar još jedan uni
    a koristi i ovaj nick ili nick sa dijelom One-

za forum ima tko če malo pogledati pa če rješiti ako želi
  • Kako to da se niko nije zapitao, zasto je taj neko isao da "probije" zastite gameforga, kako bi usao na jedan jedini acc i unistio taj account, ako je sa tim "hakiranjem" mogao da dodje do puno vise podataka i unisti puno vise accounta...

Lord, ako znas da ta osoba koristi dva accounta na forumu i da jos uvijek igra i ingame, na koji nacin si dosao do tog saznanja? Da li se, slucajno, licno poznajes sa tom osobom?
  • Hakiranje acc-eva

Ne kuzim sta se tolko prepucavate ak i sami znate da danas nista nije nemoguce. :D

Meni su na .org hakali acc tolko savrseno da je izgledalo da nisam ni igro na tamo.
    Cak je i GO mislio da ga lazem a ja godinu dan aproveo na accu ljudi mogu potvrdit.
    Niko nije znao pass, acc je bio na drugom mailu, acc nikad nije bio logan drugdje osim na vlastitoj masini.
    Na kaju sam napravio acc na istom uniju i pogledo koordinate svih planeta i "Haker" je jos bio u igri.
    Na kraju vise nisam imo zivaca da uvjeravam GO da je to moj acc pa sam odusto.
    Jos je za par dana taj acc ban dobio radi sharinga. 8o :rotfl:

Nekrivim GO za nista jer ni njihovi toolovi nemaju toliku moc. Ovo je vise izgledalo da je "Hak" napravljen jer se nekom tako prohtjelo,
    pa oni koji govore da neko nebi riskiro par godina zatvora dzaba...
    Nekima je skakanje padobranom gust nekima je pljacka kladionice, a nekima hakanje i unistavalje sta su drugi ljudi napravili na netu.

Ljudi smo, ima nas svakakih. :sram:

Znam da ovaj post ne pomaze nikom al reko si da se jave svi kojima je hakan acc. ^^

Još uvjek trošim vrijeme ovdje... :D
  • winnetou9 wrote:

Kako to da se niko nije zapitao, zasto je taj neko isao da "probije" zastite gameforga, kako bi usao na jedan jedini acc i unistio taj account, ako je sa tim "hakiranjem" mogao da dodje do puno vise podataka i unisti puno vise accounta...

Zato sto je to neodrasla osoba koja ne uspijeva u igri pa je onda odlučio to napraviti ovako - prvo acc Barba KuX uni 10 pa onda moj uni 14 - ovdje se radi samo o zlobi